Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim

Skandynawska kuchnia jest jasna, przejrzysta, posiada wiele wolnego miejsca. Nie lubi zbytniego zagracenia, ani nadmiaru dodatków. Wydaje Ci się to niemożliwe? W końcu, jak kuchnia może być cały czas schludna i pozbawiona feerii barw? Przedstawiamy Ci wskazówki, jak zaaranżować skandynawską kuchnię.

To jeden ze styli, który jest najczęściej wykorzystywany podczas aranżacji wnętrz. Mimo to, wciąż boimy się go stosować w kuchni. Obawiamy się, że będzie mało funkcjonalna i szybko straci na swojej elegancji. Nic bardziej mylnego. Wystarczy, że dobrze zastanowisz się nad pomysłem na aranżację i poznasz kilka wskazówek.

Jak zaaranżować skandynawską kuchnię?

Przede wszystkim powinna być ona jasna i minimalistyczna. Jest to styl, dla którego mniej znaczy więcej. Istotne jest dobre oświetlenie. Jeśli posiadasz duże okna lub wyjście na taras, podkreśl je. Niech okna ozdobią firany lub zasłony, które podkreślą słoneczny blask, jaki wpada z zewnątrz. Jeśli Twoja kuchnia nie należy do największych, niech okna pozostaną niezasłonięte. Dzięki temu optycznie powiększysz wnętrze, a także znacznie je rozjaśnisz.

To o czym musisz pamiętać, to fakt, że kuchnia przede wszystkim powinna być użyteczna i spełniać wszystkie funkcje, jakie są Ci potrzebne. Musi znaleźć się w niej miejsce na pojemne szafki, kuchenkę, miejsce do krojenia. Jeśli masz więcej miejsca, świetnym rozwiązaniem jest posiadanie wyspy, która będzie nie tylko miejscem, na którym przygotowujesz posiłki, ale także spożywasz śniadanie czy jesz kolację z dziećmi.

Skandynawska kuchnia to przede wszystkim prostota i minimalizm. Tu nie ma miejsca na przerost formy na treścią i nadmiar. Najlepiej sprawdzają się proste kształty, jednak jeśli jesteś fanem designu, postaw na minimalistyczny, lecz unikatowy stolik kawowy lub krzesła, które otoczą Twoją wyspę. Wykorzystanie designu sprawdzi się również w dodatkach, np. nietuzinkowym czajniku czy półmisku na owoce. Styl skandynawski uwielbia zarówno połysk, jak również kontrolowany mat. Świetnie komponują się motywy drewniane, które sprawiają, że całość wydaje się bardziej przytulna i rodzinna. Mogą pojawić się nie tylko na podłodze, ale także na meblach. Np. na szafkach kuchennych. Pamiętaj jednak, by były należycie zaimpregnowane przed działaniem wysokiej temperatury, jaka często w kuchni się pojawia. Meble to dla Ciebie za dużo? W takim razie, co powiesz na drewniane rączki sztućców lub stylizowane talerze?

Pamiętaj, że efekt tkwi w szczegółach, oraz o tym, że możesz miksować style. Pomyśl nas niebanalnymi rozwiązaniami, jak np. kolorowe tapety.

Zapisz

(Visited 251 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *