Black&White – połączenie, które nigdy się nie znudzi

To jedno z najbardziej klasycznych rozwiązań na aranżację wnętrza. Często boimy się czerni podczas zmiany wystroju pomieszczenia. Nie ma powodów, ponieważ to właśnie połączenie czerni i bieli może zmienić Twój rozgardiasz w klasyczne i minimalistyczne cztery kąty.

Czarno – białe wnętrza należą do najbardziej klasycznych, ale także eleganckich. Należy jednak uważać z ich aranżacją. Aby całość była połączona i ze sobą współgrała, konieczny jest przemyślany dobór materiałów oraz dodatków. Niewiele potrzeba, aby zburzyć tak wypracowany ład i porządek.

po

Jak zaaranżować?

Przede wszystkim najważniejsza jest konsekwencja. Aby wnętrze było eleganckie, a nie zaaranżowane od niechcenia, potrzebny jest pomysł i ścisłe się jego trzymanie. Czarno – białe rozwiązanie wymaga dyscypliny i jasno określonego celu. Dotyczy to również doboru materiałów oraz dodatków, które chcesz umieścić w wybranym pomieszczeniu. W końcu wnętrze ma mieć cel użytkowy, dlatego tym bardziej liczy się współgranie pięknego wyglądu z jego funkcjonalnością. Radzimy zrezygnować z dużej ilości kolorowych dodatków, które sprawią, że wnętrze przestanie mieć elegancki charakter, a stanie się bardziej „swojskie”. Taka mnogość barw zaburzy całość, na której minimalizmie Ci zależy. W czarno – białym pomieszczeniu sprawdzi się jeden, ewentualnie dwa kolory, które możesz zastosować np. na ramkach na zdjęcia lub na doniczkach dla kwiatów. Zbyt duża ilość kolorów mogłaby sprawić wrażenie bałaganu i rozgardiaszu.

poo

Skąd czerpać inspiracje?

W Internecie znajdziesz mnóstwo zdjęć, które pokażą Ci, jak pięknie może wyglądać czarno – białe wnętrze. Nie bój się, że będzie ono ponure. Jeśli odpowiednio zabawisz się kolorami, czerń dodatkowo ożywi Twoje pomieszczenie. To właśnie inspiracja pozwoli Ci zdecydować, czy wolisz przewagę koloru białego czy czarnego. Boisz się zastosować takie rozwiązanie na ścianach? W takim razie zacznij od zmiany dodatków. Co powiesz na nowe zasłony lub pościel, która zachęci Cię do dalszych zmian?

poooooo

Wbrew pozorom czarno – białe wnętrza mają w sobie odrobinę stylistyki retro. Z pewnością ucieszy to niejedną miłośniczkę klasyki. Jak uzyskać taki efekt? Wystarczy, że postawisz na ściany w czarno – białe pasy lub podłogę w pepitkę. Jeśli dopasujesz do tego klasyczne, wręcz muzealne meble, efekt retro masz gwarantowany. Czasem warto się postarać, aby uzyskać pomieszczenie jak z bajki… i marzeń.

(Visited 277 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *