Czy łazienka może być hygge?

Filozofia hygge już od dawna chodzi Ci po głowie? Wiesz, jak zaaranżować wnętrze w tym stylu, jednak nie masz pomysłu na łazienkę? W końcu to miejsce, które najbardziej jest hygge. Pokażemy Ci, w jaki sposób.

Hygge ma oznaczać spokój, cieszenie się daną chwilą, brak nadmiaru. W tej filozofii liczy się harmonia i wewnętrzna cisza. Możesz ją uzyskać nie tylko w sypialni czy w salonie, ale także w łazience. Przede wszystkim, postaraj się nie traktować jej jako miejsca, w którym codziennie bierzesz możliwie jak najszybszy prysznic. Skup się na danym momencie i delektuj się uspokajającym dźwiękiem płynącej z kranu wody.

Łazienka, która jest w stylu hygge powinna sprawiać Ci jak najwięcej przyjemności, uspokajać lub nastrajać na dalszą część dnia. Przede wszystkim postaw na jasne barwy oraz naturalne, drewniane motywy. To dzięki nim Twoja łazienka stanie się hygge. Nie zapomnij o różnym ustawieniu światła, koniecznie w ciepłej tonacji. Biała barwa jest zbyt jasna, przez co sprawia wrażenie mało przytulnej. Oprócz pojedynczej lampy sufitowej, postaw również na oświetlenie nad lustrem. To ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ zapalasz tylko to światło, które jest Ci potrzebne, ale także bardziej nastrajające. Do całości dodaj drewniane dodatki, np. pojemnik na mydło czy szczoteczki do zębów. Świetnie sprawdzi się także podłoga imitująca drewno, która będzie odporna na wilgoć oraz działanie czynników zewnętrznych. Świetnym rozwiązaniem jest także motyw kamienia na ścianie, który nada nieco surowy wygląd, jednak bardzo naturalny. A co powiesz na fototapetę z motywem lasu? W tym przypadku idealnie będzie pasowała muzyka relaksacyjna, która będzie płynąć z niewielkiego radia.

W hygge łazience doskonale sprawdzi się biel, drewno oraz motywy kwiatowe czy roślinne. Wszystko, co związane jest z naturą. Nie zapominaj o kolorach ziemi, które hygge uwielbia i które stwarzają niezwykle harmonijną całość. Na co dzień Twoja łazienka jest także prywatnym SPA, w którym relaksujesz się po ciężkim dniu? Tym bardziej zadbaj o jej wygląd oraz komfort. Na parapecie, umywalce oraz wannie umieść naturalne świece o zapachu kory, sprawdzą się także olejki eteryczne. Gdy wejdziesz do łazienki, od razu poczujesz się, jak byś przekroczył próg niebiańskiej krainy. Na ścianach mogą się pojawić ulubione obrazy, jednak pamiętaj aby je odpowiednio zabezpieczyć, najlepiej szkłem.

(Visited 175 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *