Flock 4 – zoom na oryginalne wzornictwo

Chociaż jednobarwne tapety mogą prezentować się bardzo ciekawie, świetną alternatywą mogą być produkty wzorzyste. Zdobionych nimi tapet jest tak wiele, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Kolekcja Flock 4 dedykowana jest głównie fanom dużych ornamentów, które pięknie prezentują się w obszernych pomieszczeniach. Tapety zostały wyprodukowane przez AS Creation, jednego z czołowych światowych producentów.

f8

Kolorystyka

Barwy tapet z kolekcji Flock 4 odznaczają się dużą różnorodnością. Nie oznacza to, że znajdziemy w niej tapety pstrokate – na jednej kompozycji spotykają się bowiem dwie barwy, czasami dodatkowo cieniowane. Umiejętnie wykorzystano tu siłę kontrastów na czele z najsłynniejszym: czernią i bielą.

f7

Co ważne, zestawienia kolorów nie są oparte wyłącznie o najczęściej wykorzystywaną kombinację, czyli ilościową przewagę barwy jasnej nad ciemną. W kolekcji Flock 4 może być także dokładnie na odwrót. Dominuje wówczas czerń, a biel, srebro czy złoto stanowią do niej dodatek.

f3

Różnorodność faktur

Wzory we Flock 4 to misterne, symetryczne, kompozycja w stylu retro/glamour. Do takich wnętrz pasują najlepiej, choć eksperyment z minimalistyczną, nowoczesną, aranżacją może być bardzo udany. Efektowny wygląd wzorów to jednak nie wszystko. Flock 4 to także połączenie różnych typów faktur – matowe spotykają się tu z połyskliwymi, a gładkie z puszystymi i delikatnie wypukłymi.

f2

Dzięki temu aplikacje mogą delikatnie odstawać od tła lub – przeciwnie – być w nie wtopione. Ta subtelna wielowymiarowość prezentuje się wyjątkowo kunsztownie. Tapety doskonale wyglądają w starannie obmyślanych aranżacjach, duże wzory warto wyeksponować na centralnej ścianie.

f5

Właściwości tapet

Flock 4 to tapety winylowe na flizelinie, wyjątkowo wdzięczne w eksploatacji i najczęściej wybierane przez klientów. Standardowe wymiary rolek sprawiają, że obliczenie potrzebnej ilości tapety nie powinno nastręczać problemów. Wszystkie tapety odznaczają się dużą odpornością na negatywne czynniki zewnętrzne, mają zmywalne faktury, ich kolory nie ulegają zniszczeniu pod wpływem działania promieni słonecznych. Podczas zdejmowania ze ścian tapety z Flock 4 nie ulegają rozwarstwieniu, można je szybko zdzierać pas po pasie. Dzięki temu unikamy czasochłonnego i uciążliwego zeskrobywania z powierzchni ściennych resztek papieru.

f4

(Visited 594 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *