Inspirowane PRL – wybierz tapety i zadbaj o dodatki

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej rodzinne jest to, co przypomina najdawniejsze czasy naszych bliskich. Taka jest również moda na proste dodatki, które inspirowane są stylem dawnego PRL-u. Jak sprawić, aby oddały ciepło Twojego domu?

Aranżacja wnętrza w stylu vintage wcale nie musi być nudna. Wystarczy, że dopasujesz ją do pomieszczenia, jakie dekorujesz. W końcu powinna ona oddać jego charakter i sprawić, żeby spotkania w nim staną się przyjemnością. Nie lada gratką stała się aranżacja inspirowana stylem PRL. Nie musisz dekorować nim całego domu. Jeśli PRL Cię fascynuje, jednak boisz się zbyt dużego ryzyka, jakie niesie tak nietypowa zmiana, postaw na delikatne dodatki, które staną się głównymi punktami Twojego wnętrza. W tym przypadku sprawdzi się na przykład wykorzystanie mebli, które posiadają proste wykończenia. PRL bardzo cenił sobie prostotę i minimalizm. Zadbaj również o funkcjonalność.

PRL wcale nie musi kojarzyć się z szarymi wnętrza pozbawionymi koloru. Wbrew pozorom to czasy barw, które obecnie kojarzą się głównie z jesienią lub wczesną wiosną. Najważniejsze jest wykonanie mebli oraz dodatków. Typowym dla czasów PRL materiałem, jest drewno. Nie tylko na meblach, ale także takich dodatkach, jak ozdoby na półkach, zawieszki czy ramki na zdjęcia. Często drewniane były takie półmiski lub ozdoby, których celem było również przechowywanie różnych ozdób. Najważniejsze jest jednak, aby drewno było wysokiej jakości, dzięki czemu będzie Ci służyć znacznie dłużej. Świetnie może okazać się także wykorzystanie imitacji drewna, np. na ścianie, za pomocą wysokiej jakości tapety. Sprawdzi się także okleina, która ozdobi już posiadane przez Ciebie meble.

Aranżacja wnętrza rodem z PRL-u wcale nie musi być droga. Wiele przedmiotów znajdziesz na Targach Staroci, które znajdują się w każdym większym mieście i nie tylko. Wystarczy, ze przypomnisz sobie, jaki meble kojarzy Ci się z rodzicami lub bliskimi Ci dziadkami. Zwróć również uwagę na to, że czasy PRL były funkcjonalne i kierowały się przede wszystkim jakością mebla oraz dodatków. Nie zapomnij o nietypowych firankach oraz zasłonach, które umożliwią Ci odrobinę prywatności, zwłaszcza jeśli mieszkasz w bloku. Całość dodatków niech zostanie umieszczona na pięknej ceramice. A może masz przedmiot, który jest dla Ciebie wyjątkowo sentymentalny? W takim razie, niech gra pierwsze skrzypce w Twoim wnętrzu.

(Visited 2 604 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *