Jak łączyć czarno-białe tapety?

Obecnie, bardzo popularne są minimalistyczne wnętrza. Najczęściej wybierane są kolory czerni oraz bieli. Masz ochotę na odrobinę szaleństwa, które nie zburzy Twojej kompozycji? Zdecyduj się na czarno białą tapetę z nadrukiem.

Łączenie kolorów czerni oraz bieli jest obecnie trendem, który podbija polskie domy. Mimo to, nie każdy wie jak należy zaaranżować przestrzeń, która w założeniu ma stronić o nasyconych barw. Wybór czarno białych tapet, wbrew pozorom, należy do odważnych. Taka tapeta wymaga przemyślanej aranżacji całego wnętrza oraz wyczucia stylu, żeby to co piękne nie zmieniło się w kicz.

cb4

Czarno biała tapeta jest idealnym pomysłem dla miłośników prostych oraz uniwersalnych pomieszczeń. Zwłaszcza, jeśli dodatkowo lubisz eksperymentować. Tapeta w tych kolorach jest zdecydowanie nowoczesna oraz należy do odważnych rozwiązań. Do najmodniejszych motywów na czarno białych tapetach, zaliczyć można pionowe lub poziome pasy, asymetryczne wzory lub motywy roślinne. Zwłaszcza wzory, nadadzą wnętrzu nieco dekoracyjnego charakteru. Pomieszczenie nie wymaga dodatkowych akcesoriów, ponieważ to rysunek na ścianie jest największą dekoracją. Należy jednak pamiętać, że tapetę najlepiej przykleić tylko na jedną ścianę lub konkretną płaszczyznę w Twoim mieszkaniu.

cb2

Możesz ją połączyć z delikatnymi wzorami i kolorami, na przykład, pastelami. Jednak to, że Twoja tapeta posiada rzucający się w oczy wzór nie oznacza, że ma być jedynym elementem dekoracyjnym. Pamiętaj jednak o konsekwencji. Wybieraj tylko kolory, które do siebie pasują. Za punkt wyjścia możesz wybrać kolory, które dominują na Twojej tapecie. Jej motywy możesz również zastosować na umieszczonych w pokoju dodatkach.

cb1

Wzorzyste tapety najlepiej sprawdzają się na gładkich powierzchniach. Ważny jest także jednolity kolor ścian. Najlepiej sprawdzą się kolory szarości, beże lub biel. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie potrafisz rozstać się z kolorami w swoim wnętrzu. Dzięki temu, możesz sobie pozwolić na charakterystyczne elementy, takie jak odblaskowy włochaty dywan, czy czerwone poduszki na jasnej kanapie. Dodatkowy efekt uzyskasz, jeśli powtórzysz kolor na ramce ze zdjęciami, która widzi na Twojej ścianie. Pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością dodatków, aby nie stworzyć efektu chaosu. Czarno biała tapeta będzie idealna, jeśli ma być tłem dla Twojego telewizora lub biblioteczki. Dzięki temu, wybrana przestrzeń zostanie dodatkowa zauważona. Nie radzimy jednak tapetować całego wnętrza na czarno biało. Cała aranżacja może okazać się zbyt męcząca.

(Visited 1 090 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *