Jak wybrać tapetę idealną do Twojego wnętrza?

Tapety są obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli myślimy o zmianie wystroju wnętrza. Mogą być eleganckie, jak również niezwykle efektowne. Jednak jaki rodzaj tapety sprawdzi się najlepiej na Twojej ścianie oraz wśród posiadanych przez Ciebie dekoracji?

Koniec z kojarzeniem tapet, jako relikty przeszłości. Od dobrych kilku lat nastąpił ich wielki powrót. Na dodatek w odsłonie, która z pewnością ucieszy każdego, kto uwielbia aranżować wnętrza, a wciąż zastanawia się nad zmianami w swojej przestrzeni. W tym celu tapety będą idealne!

Jaką tapetę wybrać?

To jest pierwszy etap, nad którym powinieneś się zastanowić podczas wyboru tapety. W końcu nie każdy materiał może okazać się „strzałem w dziesiątkę”, jeśli Twoja ściana jest zbyt wymagająca. Istotne jest także pomieszczenie, w którym wybrana przez Ciebie tapeta będzie się znajdować. Ilość dostępnych wzorów, struktur, zdobień czy barw może przyprawić o zawrót głowy. Jednak tapeta przecież nie tylko upiększa. Produkty winylowe na flizelinie, odporniejsze od papierowych, doskonale kryją drobne nierówności ścienne.

Zanim wybierzesz tapetę, zapoznaj się z naszym krótkim przeglądem:

  • Jeśli w planach masz zmiany w kuchni, holu czy przedpokoju, nie musisz się obawiać. W wymienionych pomieszczeniach wystarczy, że postawisz na tapetę z trwalszego materiału. W końcu są to pomieszczenia intensywnie użytkowane, przez co znacznie częściej narażone są na uszkodzenia mechaniczne. Na dodatek kuchnia jest miejscem, w którym istotnym czynnikiem przy wyborze tapety jest jej odporność na wysokie temperatury, np. podczas gotowania. W tym celu idealnie sprawdzi się tapeta winylowa lub z włókna szklanego. To również świetne rozwiązanie do łazienki, którą cechuje duża wilgotność. Natomiast hol oraz przedpokój są idealnym miejscem, w którym sprawdzi się tapeta tekstylna. Temu materiałowi nie groźne są zarysowania czy naderwanie.
  • Pozostałe pomieszczenia, takie jak sypialnia, salon czy pokój dzieci, tak naprawdę nie posiadają specjalnych wymagań. Istotne jest jedynie podłoże, na jakim ma ona się znajdować i oczywiście.. Twój gust. To wyboru jest mnóstwo faktur, wzorów i kolorów, które zadowolą nawet najbardziej wymagających.

Podczas wyboru tapety pamiętaj, aby wszystkie pochodziły z jednej linii produkcyjnej. Dzięki temu unikniesz wszelkich błędów oraz różnic, jakie mogłyby się pojawić w – niby takich samych – ale jednak różniących się od siebie partiach produktu.

(Visited 748 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *