Jak zmienić starą komodę?

Dekoracja starego mebla to nie lada wyzwanie. Nie tracąc swojej historii i charakteru, powinno pasować do nowoczesnego wnętrza. Jak sprawić, żeby stara komoda była jak nowa?

Nic tak nie pozwala cofnąć się do przeszłości, jak trzymane z sentymentem meble. Codziennie możesz na nie zerkać i w swojej głowie odtwarzać, związane z nimi, wspomnienia. Jednak co zrobić, jeśli starodawne meble nie pasują do Twojego obecnego wnętrza? Nie musisz martwić się, że ich miejscem stanie się zakurzona piwnica. Wystarczy odrobina kreatywności i pomysłu, aby stary mebel nabrał nowej jakości.

Słyszałeś mnóstwo pomysłów, co można zrobić ze starą komodą. Możesz ja pomalować, obkleić okleiną. A co powiesz na fotografię, która podkreśli wyjątkowość Twojej komody? Zdjęcia z wakacji, już nie muszą kurzyć się w szufladzie. Przy ich pomocy, możesz stworzyć fantastyczną dekorację swojej komody, lub innego mebla z duszą. Ozdoba będzie przypominać wspaniałe i beztroskie chwile. Zwłaszcza jeśli stoi w pobliżu łóżka. Poranne pobudki staną się przyjemnością. Aby uzyskać zamierzony efekt, wystarczy użyć tylko własnej wyobraźni i taśmy samoprzylepnej. Nie zaszkodzi także krótka instrukcja.

Fronty szuflad możesz potraktować fotografią, która została wydrukowana na samoprzylepnej folii. Z pewnością ułatwi to pracę oraz poprawne nałożenie jej na wybrany mebel. Zdjęcie możesz zamówić w laboratorium fotograficznym lub w firmie, która robi je na zamówienie. Pozostałą część mebla pomaluj wybielającą pastą do drewna. Jej zadaniem jest nie tylko zabarwienie podłoża, ale także jego impregnacja i zamknięcie porów.

  1. Zanim przystąpisz do naklejenia fotografii, przeczyść podłoże papierem ściernym. Najlepiej, jeśli owiniesz go wokół drewnianego klocka, a następnie oczyścisz pył za pomocą wilgotnej ściereczki.

  1. Następnie na blat, nogi, boki oraz fronty szuflad, nałóż pastę wybielającą.

  1. Fronty szuflad należy pokryć bezbarwnym lakierem. Po jego wyschnięciu, zeszlifuj szafkę i nałóż kolejną warstwę lakieru.

  1. Pora na przyklejenie fotografii. Przyłóż ją do suchej powierzchni, a następnie naklej. Odklej papier, który zabezpiecza spód, a następnie dociśnij całe zdjęcie.

  1. Zostały Ci niepotrzebne fragmenty zdjęcia? Natnij folię w miejscach, w których znajdują się szczeliny i odetnij fragmenty, które są zbędne. Mocno dociśnij krawędzie, aby się nie odkleiły.

  1. Gotowe!

Każdy mebel można odmienić, w zależności od własnych upodobań. Dzięki temu, stanie się elementem, na który będziesz spoglądał z przyjemnością. Nie zabraknie również przyjemnych wspomnień.

(Visited 383 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *