Jaka fototapeta podkreśli urok czarnych mebli?

Fototapeta to jeden z najefektywniejszych sposobów na metamorfozę ścian. Łatwo się przykleja, prosto ściąga. Może być dekoracją wnętrza lub dopełnieniem całej aranżacji. Wszystko zależy od tego, jaki efekt pragniesz uzyskać. Tylko jaką fototapetę wybrać, aby podkreśliła elegancję Twoich czarnych mebli?

Taki nietypowy kolor mebli to idealny pomysł podczas urządzania nowoczesnego, mocno designerskiego pomieszczenia. Jednak doskonale komponuje się w minimalistycznym połączeniu, gdzie to właśnie meble grają „pierwsze skrzypce”. Są już na tyle mocnym akcentem, że nie warto tłumić ich zbędnymi dodatkami. Jednak, aby pomieszczenie nie wydało się mdłe i nijakie, postaw na fototapetę, którą okleisz całą, ale pojedynczą ścianę. Potrafi nadać dodatkowej głębi, ale także sprawić, że wnętrze wyda się bardziej przyjazne i „z duszą”. Te dwa elementy wystarczą, aby pomieszczenie nabrało całkiem nowego charakteru.

c1

Jakie zalety posiada fototapeta?

Nie da się ukryć, nie każdy może sobie pozwolić na codzienne oglądanie widoku na Tatry czy spokojnie szumiące morze. Bzdura! Właśnie od spełniania takich marzeń masz fototapetę. Możliwość obcowania z naturą, nawet tą namalowaną, sprawia, że jesteś w stanie się odprężyć. Taki zabieg również optycznie powiększa Twoje wnętrza i nadaje mu głębi, dzięki czemu wydaje się bardziej przestronny. Postaw jednak na minimalistyczne kolory na fototapecie, jak np. motyw zamglonego czubka góry czy stonowana zieleń lasu. Taka kolorystyka nie wybije się zbyt mocno i tym samym nie przyćmi eleganckiej czerni mebli.

c4

Zastosowanie fototapety to bardzo ciekawy pomysł na zaaranżowanie takich przestrzeni, jak na przykład salon. Możesz nie tylko wykorzystać gotowe szablony, ale także podesłać specjaliście wybrane przez siebie zdjęcie. Dzięki temu masz możliwość codziennie spoglądać na swoje wspomnienia. Pamiętaj jednak, że muszą one posiadać bardzo wysoką rozdzielczość. Fototapeta to również oszczędność, ponieważ nie jest konieczna żadna dodatkowa dekoracja.

c3

Aranżacja czarnych mebli

Doskonałym miejscem, w którym będą się elegancko prezentować, z pewnością jest salon. Nie da się ukryć, że jest to spore wyzwanie aranżacyjne, ale jesteśmy pewni, ze mu podołasz. Aby nie uzyskać efektu chaosu i przytłoczenia, zachowaj umiar. Najlepiej prezentuje się, jako kolor na meblach oraz wybranych dodatkach. Pamiętaj jednak, że czerń lubi optycznie pomniejszyć wnętrze, dlatego musisz na nią uważać. Całość nie będzie wyglądała zbyt przytłaczająco, jeśli czerń na meblach, którą wybierzesz, będzie delikatnie połyskująca. Idealnie będzie się do niej komponować zarówno srebro, złoto orz miedź. Wystarczy, że bazą pomieszczenia będzie biała ściana i jasne drewno na podłodze. Całość pięknie dopełni wykorzystanie jednego, wyrazistego koloru. Sprawdzi się to jednak głównie wtedy, gdy w pomieszczeniu nie pojawia się więcej niż dwa kolory.

c2

(Visited 502 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *