Kolor – czemu warto pamiętać o nim przy urządzaniu wnętrza

Nie da się ukryć, że to właśnie kolory budują całe pomieszczenie i mówią o tym, kim jesteś. Zanim zdecydujesz się na czarne ściany lub śnieżnobiałą barwę zastanów się, jaki niosą za sobą przekaz, przecież chcesz, aby Twoje wnętrze pozostawiało po sobie przyjemne skojarzenia.

gdddd

Aby Twoje pomieszczenie stało się tym wymarzonym i podziwianym, ważny jest dobór kolorów, jakie w nim zastosujesz. Bardzo istotne jest dopasowanie ścian oraz akcesoriów, które wybierzesz. To wcale nie takie trudne, aby wnętrze emanowało ciepłem i pozytywną energią. Zastanawiasz się jednak jak dobrać barwy, aby nie przesadzić i nie stworzyć domowego rozgardiaszu? Przede wszystkim nie bój się łączyć soczystych kolorów z klasyką. Rzadko który dom wygląda dobrze, gdy jego wnętrza całkowicie pokrywa jeden kolor. Zabaw się. W końcu to Twoja „przystań”.

gddd

Jak stworzyć nowoczesne wnętrze?

Kto powiedział, że ono koniecznie musi być nowoczesne? Postaw na taką kolorystykę, która podkreśli zarówno charakter Twój, jak i reszty domowników. Co powiesz na soczyste barwy, które ozdobią Twój salon? Z pewnością uzyska więcej energii, którą możesz spożytkować z rodziną przy wspólnym graniu w planszówki. Pamiętaj jednak, że to pomieszczenie również wymaga swobody. Nie przesadzaj z kolorystyką, bo zamiast energii zostaniesz przytłoczony zbyt ostrymi kolorami, które męczą oczy i głowę. Jak w takim razie zaaranżować wnętrze, żeby stanowiło „złoty środek” Twoich pomysłów? Przede wszystkim postaw na kontrast. Możesz połączyć soczysty kolor żółty z bielą lub delikatnymi szarościami. Świetnie sprawdzi się także w akompaniamencie jasnej zieleni. Zwłaszcza, gdy pokryje ona tylko jedną ścianę. Takie rozwiązanie sprawi, ze pomieszczenie wyda się bardziej przystępne i świeże. Idealnie, aby zapraszać do niego bliskich.

gdd

Co mówią kolory?

Nie wolno zapominać o tym, jaką moc ma odpowiednia barwa. Gdy jej nie przypilnujesz, nie licz na aranżację, jak z bajki. Źle dobrana barwa potrafi zepsuć nawet najlepiej udekorowane pomieszczenie. Ciepłe kolory, takie jak odcienie żółtego czy pomarańcz, mają na celu dodanie energii i humoru. Barwa niebieska ma wyciszyć i uspokoić skołatane nerwy. Świetnie sprawdzi się w sypialni, która ma dawać Ci wypoczynek po ciężkim dniu w pracy. Jednak gdy połączysz ją z bielą, nabierz nadmorskiego klimatu, który wydaje się zapraszać Cię na wakacje.

gd

Pamiętaj, żeby z żadnym kolorem nie przesadzać. Coraz częściej marzeniem wielu staje się czarno – biała ściana. Radzimy jednak postawić na pojedynczy element lub ścianę, która np. zdobi Twój gabinet. Co powiesz na to, aby nakleić na niej biały globus lub mapę świata? Teraz możesz zaznaczyć wszystkie kierunki, w które planujesz się wybrać. Z pewnością będzie to doskonała inspiracja do dalszej pracy.

Zapisz

Zapisz

(Visited 297 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *