Mądre „dodatki” – książka w służbie dekoracji

O tym, jak prezentuje się nasze wnętrze świadczą nie tylko meble czy tapeta na ścianie, ale także dodatki. To one podkreślają charakter wnętrza i sprawiają, że nasi goście czują się w nim, jak u siebie. To również dekoracja, która sprawia, że poranki są przyjemniejsze, a wieczory bardziej relaksujące. Czy – w takim razie – książka może być dodatkiem?

Nie raz bliscy zazdrościli Ci tabunu książek, który znajduje się na Twoich regałach? Przeglądali okładki, tytuły, czasem chcieli coś pożyczyć. Książka pełni rolę lustra, które odbija Twoje pasje, zainteresowana, często postrzeganie świata. Jednak, aby nie stały tak, jak stoi wszystko inne, możesz potraktować je jako dekorację. Nie tylko nie bawisz się w kupowanie nowych dodatków, ale mądrze wykorzystujesz te, które już masz i które tak bardzo cieszą Twoje oko. Zastanawiasz się tylko, jak sprawić, aby książki zaczęły wyglądać interesująco i zdobiły Twoje wnętrze? Nic prostszego!

  1. Jednym z pomysłów jest zastosowanie wnęk, które posiadasz w swoim pomieszczeniu. Bardzo często nie wiadomo, jak je zagospodarować, ponieważ praktycznie nic się w nich nie mieści. Jeśli jednak masz do wyboru upchnąć gdzieś mnóstwo książek, a postawić na minimalistyczne rozwiązania w postaci ramki i pary kwiatów… postaw na książki. Wbrew pozorom jest to bardziej praktyczne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu nie musisz się martwić, gdzie postawić dodatkowy regał. Ściana prezentuje się pięknie, a Ty zyskasz więcej przestrzeni. To interesujące rozwiązanie zwłaszcza, gdy książki pojawią jako „zakończenie” kanapy lub jako dekoracja osobnej ściany.

 

  1. Książki to również świetne rozwiązanie, jako podstawka na pozostałe dekoracje. Pięknie ozdobią pomieszczenie, zwłaszcza jeśli postawisz na okładki, które komponują się z wystrojem Twojego wnętrza. Mogą służyć, jako podstawka dla doniczki lub ramki ze zdjęciem z wakacji. Jeśli jesteś miłośnikiem albumów, pięknie będzie się na nich komponowała ulubiona biżuteria.

 

  1. Książka może również zdobić starodawny regał. Jednak, aby nie wyglądały nudno, postaw na ich kolorystyczne ułożenie. Nie tylko z łatwością znajdziesz wiele upragnionych tytułów, do których chcesz powrócić ale także zyskasz niepowtarzalny efekt w stylu ombre. Czyż to nie brzmi bajecznie?

 

  1. Ostatnie rozwiązanie nie wymaga posiadania znacznej ilości książek. Jeśli podoba Ci się ich motyw w mieszkaniu, jednak nie możesz poszczycić się własną biblioteczką… postaw na fototapetę z ich motywem. Obecnie dostępny jest szereg wzorów, które wyglądają niezmiernie realistycznie i fantastycznie ozdobią każde wnętrze.
(Visited 159 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *