Moc czerwieni

Czerwień to barwa, która szczególnie wpływa na nasze emocje. Kojarzy się z miłością i zmysłowością, ale także dynamiką i niebezpieczeństwem. Bywa delikatna lub bardzo intensywna. Jak sprawdza się we wnętrzach? Doskonale, pod warunkiem, że zdajemy sobie sprawę z siły tego koloru i dobrze zaaranżujemy pomieszczenie.

Czerwień na ścianach

Jeżeli chcesz wyeksponować tę barwę na ścianach, pomyśl, z jakimi kolorami go zestawić. W nowoczesnym salonie możesz spróbować skomponować czerwień z fioletem lub pomarańczą albo postawić na ponadczasową biel. Jeżeli myślisz o romantycznej sypialni, stawiaj raczej na pastele. Tej regule podlega także czerwony, który powinien być tu znacznie delikatniejszy, przechodzący w róż lub lekko przydymiony.

cz5

Optymalnym rozwiązaniem będzie wytapetowanie lub pomalowanie na czerwono tylko jednej ściany. Najlepiej, żeby nie była to ściana centralna, a któraś z pozostałych, dzięki takiemu zabiegowi efektownie wydobyta z cienia.

Tapeta czy farba?

Każda z opcji ma swoje zalety, musisz więc zdecydować, które z nich są dla ciebie istotniejsze. Malowanie przebiega szybciej pod warunkiem, że są one równe i gładkie. Tapetowanie, choć zdecydowanie bardziej pracochłonne, pozwala wykorzystać kilka dopasowanych do siebie produktów, stwarzając kompatybilną całość. Zestawy w odcieniach czerwieni często wzbogacone są srebrnymi drobinkami brokatu lub podkreślone efektownymi wytłoczeniami na fakturach. Taka dekoracja wyjątkowo ciekawie prezentuje się we wnętrzu urządzonym w stylu glamour.

cz3

Moc wzorów

Nadmiar mocnej czerwieni może utrudniać koncentrację lub sprzyjać nadpobudliwości. Rozsądnie dawkowany, kolor wspaniale odmieni nasz dom oraz poprawi samopoczucie. Nie chcesz przesycenia ścian soczystą czerwienią? Postaw na tapety z interesującym wzorem. Odpowiednio dobrany doda pomieszczeniu odrobinę ekstrawagancji, elegancji i dobrego smaku. Na rynku mamy ogrom wzorów i odcieni tapet w kolorze czerwieni, każdy znajdzie coś dla siebie.

cz1

Dobry wybór wnętrza

Nawet jeśli jesteś wielkim fanem czerwieni, staraj się nie przesadzić z jej dominacją w przestrzeni domu lub mieszkania. Lepiej wybrać jedno z wnętrz, w którym barwa ta wysunie się na plan pierwszy, a pozostałe podkreślić czerwonymi dodatkami. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia będą tworzyć spójną całość, a równocześnie nie staną się do siebie zbyt podobne. Które z wnętrz zarezerwować dla większej dozy czerwieni? Proponujemy salon albo kuchnię, sypialnię pozostawiając dla wspomnianych pasteli. W tym pierwszym połączmy ją z drewnem lub z ciemnym kamieniem. Jeśli chodzi o kuchnię, pamiętajmy, że czerwień, podobnie jak kolor pomarańczowy i żółty, wzmaga apetyt.

cz6

(Visited 218 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *