Najlepsze fototapety do łazienki

Od dawna podobają Ci się fototapety i zdobią już każdy kąt Twojego domu? Nie wiesz jednak czy sprawdzą się w łazience? Poniżej przedstawimy Ci kilka rozwiązań, które udowodnią, że fototapeta jest idealnym pomysłem na aranżację łazienki.

łaz1

Nie da się ukryć, że fototapeta to jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów na aranżację Twoich ścian. Nie tylko podkreślają charakter wnętrza oraz jego mieszkańców, ale także potrafią nadać nowe życie pomieszczeniu. Doskonale to wiesz, bo fototapeta to Twoja ulubiona dekoracja? W takim razie nie bój się jej zaaranżować również w łazience. Pozwoli Ci to na stworzenie całkiem nowej przestrzeni, która już nie będzie zwykłą łazienką, a stanie się Twoim prywatnym, domowym spa. Jak to zrobić?

łaz2

Zanim zdecydujesz się na wybór fototapety do łazienki, weź pod uwagę warunki jakie w niej panują. Nie zminimalizujesz nadmiaru wilgoci czy skoków temperatury. Fototapeta powinna być wykonana z materiału, który sprosta wymaganiom łazienki i jeszcze długo będzie Ci służył. Jeśli Twoja wymarzona fototapeta zrobiona jest z materiału, który nie podoła w łazience, możesz ją odpowiednio zabezpieczyć. Dzięki temu stanie się „niezniszczalna” na codzienne warunki, jakie panują w łazience.

łaz5

Na rynku masz szerokie możliwości rozwiązań, jakie sprawdzą się w łazience. Najpopularniejsze są fototapety winylowe, lateksowe oraz laminowane, które są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak nadmiar wilgoci czy ciepła. Materiał z jakiego zostały wykonane fototapety jest wodoodporny, dlatego nie straszne mu przebywanie w niedalekiej okolicy od miejsc narażonych na kontakt z wodą. Takie fototapety są również odporne na czynniki mechaniczne, jakie w łazience mogą się przydarzyć. Z pewnością od razu przypomnisz sobie momenty, kiedy Twoje dziecko szorowało szczotką po ścianie. Wyżej wymienione tapety spokojnie możesz czyścić gąbką z odrobiną detergentu.

łaz4

Mimo swoich właściwości, nie radzimy Ci stosować fototapety w pobliżu prysznica lub często używanej wanny. Jeśli jednak taki jest Twój pomysł i nie chcesz z niego rezygnować, najlepiej zabezpieczyć fototapetę dodatkową warstwą szkła, która uchroni ją przed zamoknięciem. Jeśli jesteś bardzo wybredny, w łazience możesz także przykleić fototapetę ze zwykłego materiału lub plakat z ulubionego filmu. Wystarczy, że je zalaminujesz lub wstawisz do aluminiowej ramki za szkłem. Doskonałym rozwiązaniem stało się również drukowanie fototapety bezpośrednio na szkle hartownym. Nie tylko ułatwia to jej czyszczenie, ale także codziennie użytkowanie. Jej zaletą jest znacznie większa odporność na zmiany temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.

łaz3

(Visited 1 559 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *