Naklejki ścienne, które pomogą zatrzymać wspomnienia

. Utrwalamy wakacyjne podróże, rodzinne uroczystości i urok „zwykłych” chwil, które często potrafimy docenić dopiero po latach. Każdy z nas posiada wspomnienia uwiecznione na fotografiach. Zastanawiasz się, jak atrakcyjnie wyeksponować ulubione zdjęcia? Odpowiecie zapewne, że oczywiście na ścianach. Zobacz, jak wyeksponować wspomnienia za pomocą naklejek ściennych.

Łatwo i efektownie

Pomysł użycia naklejek na potrzeby naszych domowych galerii zdjęć staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – taka dekoracja nie wymaga wiele zachodu, a wygląda niezwykle interesująco. Najważniejszy jest pomysł, przemyślne zestawienie fotografii z naklejkami. Może być zabawne, romantyczne eleganckie, skromne i delikatne lub z przepychem charakterystycznym dla stylu glamour.

Do wyboru, do koloru

Przed połączeniem zdjęć i naklejek przyjrzyj się wnętrzu, które chcesz ozdobić. Zadbaj, aby kolorystyka naklejek i ramek współgrała z barwami aranżacjami lub, przeciwnie, by tworzyła z nimi efektowny kontrast. Wyeksponuj ozdoby na maksymalnie odsłoniętej ścianie, uważaj, żeby nie „gryzły się” ze stojącymi nieopodal meblami.

c2

Najcenniejsze drzewa

Jednym z najczęściej wykorzystywanych pomysłów na zestawienia naklejek i fotografii jest stworzenie drzewa genealogicznego naszej rodziny. W wersji mini (często stosowanej w pokojach dziecięcych) to kolorowa naklejka – gałązka, z której zwieszają się fotografie portretowe w ramkach. We wnętrzach zajmowanych przez dorosłych mogą pojawić się duże naklejki na całą ścianę, mniej lub bardziej fantazyjne drzewa, którym z całą pewnością nie zabraknie gałązek. Oczywiście nie każda musi być ozdobiona fotografią.

naklejka ścienna imitująca ramki na zdjęcia

Efektowne obramowania

Kolejny pomysł to stworzenie efektownych ram dla swoich zdjęć. W bogatym wyborze naklejek znajdziemy mnóstwo wzorów, niektóre do złudzenia przypominają klasyczne ramki, inne zdecydowanie wymykają się konwencji, zaskakując niebanalnymi kształtami czy zestawieniami barw.

Można również podkreślić fotografie przez przyklejenie naklejek w ich bliskim sąsiedztwie – nie jest to wprawdzie typowe obramowanie, ale prezentuje się równie ciekawie. Uniwersalne kształty to ornamenty florystyczne oraz różne warianty szlaczków.

(Visited 259 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *