Pamiętając o podróżach. Jak udekorować wnętrze pamiątkami?

Odbyłeś już niejedną podróż i to właśnie pamiątki stanowią dla Ciebie największą wartość? Nie chowaj ich po kątach. Niech staną się główną dekoracją w Twoim wnętrzu. Jak to zrobić, aby całość wyglądała spójnie i oryginalnie? Poznaj kilka sposobów.

To właśnie dodatki sprawiają, że wnętrze ma szansę stać się oryginalne i niepowtarzalne. W końcu to od Ciebie zależy, jakie dodatki w nim zaaranżujesz i w jaki sposób. Jeśli dużo podróżujesz nie baw się w zakup nowych akcesoriów, które wydobędą charakter z Twojej przestrzeni. W końcu tworzysz ją Ty, dlatego niech to właśnie pamiątki z podróży będą tym, co sprawi, że Twoja przestrzeń stanie się inna niż wszystkie. Z pewnością jest to najprostsze, ale także najmniejsze kosztowne rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ pamiątki już masz. Zamiast chować je po kątach, wystaw je na światło dzienne. Tym samym nie ma potrzeby kupowania dodatków, które staną się w Twoim wnętrzu zbędne. Zastanawiasz się jednak, jak swoje pamiątki zagospodarować, aby wszystko wyglądało spójnie?

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jakie pamiątki posiadasz i skąd są. Nie tyle miejsce pochodzenia jest istotne co kultura i wykonanie, jakim cechuje się dane miejsce i rzecz. Posiadasz piękną węgierską ceramikę, której nie mogłeś się oprzeć? Niech stanie się elementem dekoracyjnym Twojej kuchni lub salonu. W końcu są to pomieszczenia w których spędzasz znaczną część czasu. Niech umożliwiają Ci wspomnienia. Ceramika może być nie tylko do swojego tradycyjnego użytku. Pięknie się prezentuje jako wazon na cięte kwiaty lub sukulenty. Tak kunsztowna ceramika dodaje pomieszczeniu ogromnej elegancji. Najczęściej podróżujesz do Chorwacji i z przyjemnością spoglądasz na przywieziony stamtąd marmurowy zegar? W takim razie umieść go w najważniejszym punkcie w swojej sypialni lub salonie. Doskonale sprawdzi się w ciemnym pomieszczeniu, ponieważ jasny marmur optycznie rozjaśni wnętrze. Pięknie komponuje się z odcieniem turkusu czy butelkowej zieleni.

Nie masz zbyt wielu pamiątek, za to „śpisz” na fotografiach z podróży? Niech one staną się Twoją dekoracją. Przy wejściu niech pojawi się tradycyjny sznurek, na którym znajdą się ulubione zdjęcia. Tym samym, po przekroczeniu progu Twojego domu każdy będzie wiedział, jaki charakter w nim mieszka. Niech zdjęcia zdobią Twoje ściany, a także ramki, które umieszczone są na półkach.

(Visited 169 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *