Płyta indukcyjna – czy warto?

 

To jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. W końcu nie ma to jak pożywne posiłki, które bez odpowiedniego sprzętu nie mają racji bytu. Obecnie jest to rozwiązanie, które coraz częściej gości w naszych domach. Dlaczego?

Nie da się ukryć, że wykorzystanie płyt indukcyjnych to z pewnością bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie. Nie masz styczności z nagrzewaniem się gałek ani ogniem. Szczególnie jest to istotne, jeśli posiadasz małe dzieci, które aż lgną do niebezpiecznych zajęć lub jeśli w domu urzęduje osoba starsza. Płyta indukcyjna umożliwia przepływanie ciepła pomiędzy płytą, a dnem używanego naczynia. Jest to również rozwiązanie, które nie sprawia trudności podczas codziennego utrzymania go w czystości, ponieważ nie straszne mu rozlane mleko czy przypalony sos. Użycie płyty indukcyjnej sprawia także, że przygotowanie potraw staje się znacznie szybsze i bardziej efektowne. Nie dość, że naczynie bardzo szybka się nagrzewa, to także równie szybko się schładza.

Obawiasz się, czy płyta indukcyjna sprawdzi się w Twojej małej kuchni? Oczywiście! Pomimo, że płyty zazwyczaj posiadają jednakowe, standardowe rozmiary, sprawdzą się także w niewielkim metrażu. W tym przypadku wystarczy rozejrzeć się za specjalnie wykonanymi modelami.

Płyta to także bezpieczeństwo. Warto o tym pamiętać podczas wyboru rozwiązania kuchennego. Wiele płyt posiada automatyczną blokadę, która zabezpiecza ją przed dziećmi. Obecnie dostępne są modele, które potrafią sterować nagrzaną płytą oraz stopniem gotowania się wody w garnku. Wciąż musisz być czujny, jednak teraz masz sprzymierzeńca. Możesz postawić na płytę, która również na funkcję zastopowania lub zablokowania gotowania, podświetlane ekrany, które nawet w nocy Cię nie zmylą.

Martwi Cię, że nie jesteś w stanie przestawić się na płytę indukcyjną, jeśli do tej pory korzystałeś z kuchenki gazowej? Obecnie powstały płyty, które łączą w sobie obie te funkcje. Warto pamiętać, że wybór płyty to wybór na długi czas, a nie tylko na chwilę. Polecamy dobrze się zastanowić, jakie rozwiązanie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. Nie tylko ekonomiczne, ale również ze względu na bezpieczeństwo użytkowników. To wszystko sprawia, że gotowanie staje się przyjemnością nie tylko dla Ciebie samego, ale także dla licznej rodziny.

(Visited 163 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *