Pomysł na werandę – jak wybrać tapetę?

Weranda jest miejscem, na którym pijesz poranną kawę i czytasz ulubioną książkę. To tutaj przyjmujesz bliskich i odpoczywasz. Jak zaaranżować to miejsce, aby nadal było idylliczne, a zarazem nowoczesne?

Weranda jest swego rodzaju zaproszeniem do Twojego domu. Niektórzy traktują ją jako część ogrodu i aranżują ją, jako osobne pomieszczenie. Wstawiają ogrodowe meble oraz wyposażenie. Inni traktują werandę jako wstęp do domu, dlatego jej wygląd ma być sielski i przytulny. Weranda jest dla nich po prostu kolejnym pokojem, dlatego aranżują go wstawiając meble i akcesoria pokojowe.

tapety na werandę

Niedługo zacznie się sezon przesiadywania na werandzie. Warto już teraz zebrać pomysły, które potem będziesz mógł wdrożyć w życie. Dosyć nowatorskim pomysłem stało się umieszczanie tapety na werandzie. Do tej pory rzadko stosowany sposób, podbija serca. Decydując się na fototapetę, nie musisz wybierać tylko takiej, która komponuje się z przyrodą za oknem. Podczas dobierania wzoru, pamiętaj jednak, że powinien on pasować do reszty wnętrza. Ważny jest także wygląd elewacji domu. Zazwyczaj większa część werandy jest przeszklona lub otwarta na ogród. Fasada, z pewnej odległości, powinna stanowić jedność i spójność obrazu. Jednak podczas aranżacji tapety na werandzie, nie jesteś ograniczony żadnymi zakazami. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i poczucia estetyki.

tapety na werandę

Na werandzie możesz zastosować wzór w kwiaty, który fantastycznie sprawdzi się we wnętrzu w stylu shabby chic. Posiadasz dużo odwagi? Zdecyduj się na geometryczne wzory. Wybór nieoczywisty, ale pięknie będzie się komponował z barwnym ogrodem. Zimą, biel śniegu dodatkowo podkreśli kolory fototapety. Świetnie będzie się komponować również z nowoczesną aranżacją wnętrza i architekturą. Masz ochotę na ciepło domowego ogniska? Zdecyduj się na imitację szlachetnych materiałów, takich jak drewno, cegła, kamień lub terakota. Możesz wybrać również tapetę, która będzie pasować do ogólnego charakteru i stylu domu.

tapety na werandę

Jak wybrać materiał tapety na werandę? Pamiętaj, że jest ona stale narażona na warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć czy wysoka temperatura. Standardowa fototapeta się nie sprawdzi, dlatego wybierz fototapetę winylową. Najlepiej, jeśli będzie na flizelinowym podkładzie. Pozwoli na umieszczenie jej na szorstkiej powierzchni i zamaskuje nierówności. Warto także zlecić pokrycie tapety laminatem, który jest dodatkową ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Dobrze zabezpieczona tapeta będzie Ci służyć przez lata. Nie będzie blaknąć, ani się rozchodzić.

(Visited 402 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *