Powiew orientu dla Twojego domu

Fascynuje Cię etniczny świat i chciałbyś przemycić jego urok do swojego wnętrza? Marzy Ci się orientalna sypialnia spowita w indyjskie barwy? Podpowiemy Ci, jak stworzyć swoje własne orientalne „cztery kąty”.

 

          W przypadku takiej zmiany wystroju wnętrza sprawdzi się tapeta w etniczne wzory. Możesz postawić na coś definiującego konkretną kulturę lub na jej ozdoby. Sprawdzą się także wzory, które będą imitować cechy charakterystyczne orientu. Jednak jak sprawić, żeby fototapeta oraz dekoracje nie wyglądały sztucznie, a przeniosły Cię w świat rodem z Indii?

big_3151-1

Przy wyborze fototapety bardzo ważny jest prezentowany przez nią wzór. Możesz postawić na monochromatyczne wzory, albo bogato zdobione ornamenty. Bez wątpienia tapety dają duże możliwości aranżacyjne i dopasują się do każdego efektu, jaki chcesz uzyskać. Przestały się kojarzyć ze słabej jakości produktem, a zaczęły stanowić podstawę nowoczesnego wnętrza. Sprawdzą się minimalistyczne wzory i kolory oraz wszelkie motywy graficzne, roślinne czy stawiające na romantyzm.

Wybór zależy od wnętrza, w którym będzie się ona znajdować. W salonie powinna zachęcać gości do odwiedzin, natomiast w sypialni przydałaby się zachęta do oddania się w ramiona Morfeusza. Zanim wybierzesz odpowiednią tapetę, warto się także zastanowić nad jej zastosowaniem i rolą, jaką ma pełnić. Czy chcesz żeby była ona tłem dla akcesoriów w pomieszczeniu, czy może jego główną dekoracją. Pomoże Ci to dobrać dodatki, które doskonale oddadzą aurę pomieszczenia i jego orientalny klimat. Z pewnością im bogatszy wzór tapety wybierzesz, tym wnętrze wyda się „żywsze” i znacznie bardziej klimatyczne. W końcu orient cechuje przepych i mnogość kolorów. Nie wolno zapominać o bogactwie, które z każdej strony dopomina się o jego wyeksponowanie.

big_3042-1

Zależy Ci na uwzględnieniu mody w swoim wnętrzu? Trudno określić, które tapety są obecnie modnie. Sytuacja jest podobna, co w przypadku branży odzieżowej. Dozwolone jest wszystko, tylko w odpowiednich proporcjach i ze smakiem. W końcu zaaranżowane przez Ciebie wnętrze powinno być gustowne, a nie ociekać kiczem i bylejakością. Co sezon pojawiają się wzory i kolory, które są trendami na ten rok. Warto jednak spojrzeć na swoje zainteresowania i barwy, które sprawiają przyjemność Tobie oraz domownikom. Obecnie na topie są materiały z Indii oraz Turcji. Cechuje je wysoka jakość i tak samo chcą się prezentować fototapety. Oklejając nimi ścianę, masz się przenieść w świat baśni „Tysiąca i jednej nocy”. Bardzo modne stały się również motywy zwierzęce oraz roślinne, które możesz dobrać zgodnie ze swoim charakterem.
big_3036-1

Nie wiesz, czy wybrana tapetą okleić tylko jedną ścianę, czy może całe wnętrze? Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli boisz się zmiany i tak radykalnej odmiany pomieszczenia, postaw na fototapetę na jednej ścianie. Ożywi wnętrze, a Ty uzyskasz upragniony efekt. W tym przypadku oklejona ściana stanie się główną atrakcją, której nic nie powinno przyćmiewać. Taki trik sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach, którym zależy na odnowie, a nie całkowitym przeobrażeniu się. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem przepychu, odważ się i oklej orientalną tapetą całe pomieszczenie. Jeśli dodasz do tego atłasowe poduszki oraz narzuty i do tego mięsiste zasłony w dopasowanym kolorze, uzyskasz wnętrze, którego tylko mogą Ci pozazdrościć rdzenni mieszkańcu orientalnych krajów.

(Visited 565 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *