Sen w stylu #Royal – łóżko z baldachimem

Kojarzy się zwykle z pałacową konwencją, często zdobi sypialnie urządzone w stylu glamour. W ostatnim czasie mamy jednak do czynienia z szybko rozprzestrzeniającym się trendem, w myśl którego baldachim pojawia się także w minimalistycznych aranżacjach. Zobacz, czy pasuje do twojej sypialni.

Romantycznie i wygodnie

Do największych zalet łóżka z baldachimem należy stylowy wygląd, obok którego nie można przejść obojętnie. Ten oryginalny mebel zawsze będzie zauważony i zapamiętany. Jego, spore zazwyczaj, rozmiary gwarantują bardzo wygodny odpoczynek. Przytulne łóżko z baldachimem ma także bardzo praktyczne zalety – chroni przed ostrymi promieniami słońca oraz przed insektami. Fakt ten docenimy zwłaszcza latem, kiedy będziemy chcieli dłużej pospać. Wybierając materiał, z którego ma być wykonane łóżko, kierujmy się stylem urządzenia sypialni. Retro doskonale współgra z drewnianym meblami, a łóżko z baldachimem, umieszczone w nowoczesnym wnętrzu, może mieć metalową konstrukcję. Zwolenników oryginalnego wystroju z pewnością ucieszy możliwość wyboru łoża wykonanego z bambusa.

bedroom-425635_1280

Uwaga na…

Łóżko z baldachimem, obok niekwestionowanych zalet, ma także kilka wad. Żadna z nich nie jest realną przyczyną do rezygnacji z zakupu, warto jednak wcześniej zdawać sobie sprawę z potencjalnych niedogodności. Łóżko wyposażone w baldachim nie jest polecane osobom uczulonym na roztocza oraz cierpiącym na alergię na kurz. Jeśli zdecydują się na jego zakup, będą zmuszone do częstszego niż zwykle odkurzania i wietrzenia. Kurz zbiera się szczególnie łatwo na tkaninie baldachimu. I jeszcze jedna kwestia. Łóżka z baldachimem najlepiej prezentują się w obszernych wnętrzach. Nieduże sypialnie nie wyeksponują ich uroku tak dobrze, jak zrobią to przestronne pomieszczenia.

hotel-601327_1280

Jeśli podobają się nam łóżka z baldachimami, nie jesteśmy jednak pewni, czy mebel sprawdzi się w naszym domu, możemy wypróbować alternatywny model, który… wykonamy samodzielnie. W tym celu przytwierdzamy do ściany nad łóżkiem stelaż ozdobiony zasłonkami. Inny pomysł to zawieszenie moskitiery, tuż pod sufitem. Jeżeli taki baldachim zda egzamin, możemy pomyśleć o zakupie gotowego łoża. Chyba, że autorskie dzieło spodoba się nam tak bardzo, że uznamy je za godny zamiennik oryginału.

(Visited 177 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *