Skandynawskie wnętrze – jaką lampę wybrać?

Każde wnętrze potrzebuje dobrego oświetlenia, tym bardziej, jeśli jest utrzymane w skandynawskim klimacie. To właśnie on utożsamia się z chłodem i zimnymi kolorami. Jednak czy na pewno? Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że wnętrze nabierze ciepła i rodzinnego charakteru. Jak wybrać to najlepsze?

 

Prawdę powiedziawszy to od Ciebie zależy, jaka lampa rozświetli Twoje wnętrze. Sęk tkwi w tym, jaka będzie pasowała do stylu, jaki zaaranżowałeś w swoim wnętrzu. Mimo wszystko nie każdy model będzie dostosowany do dodatków, jakie posiadasz. Jeśli planujesz dokładnie zastanowić się nad lampą, na jaką postawisz, warto zwrócić uwagę na pewne szczegóły. Obecnie producenci oferują coraz większy wybór lamp, które nie tylko spełniają swoją funkcję, ale także pięknie się prezentują. Pamiętaj, że powinna ona być dopasowana do dodatków, jakie posiadasz. Twoje wnętrze zaaranżowane jest w romantycznym stylu? Co powiesz na koronkowe wzory na lampie z nutą lat sześćdziesiątych? Najważniejsze jest, aby pomieszczenie tworzyło spójną całość. W tym przypadku jednak warto ryzykować. W końcu lampa nie musi służyć Ci całe życie.

Twoje wnętrze zaaranżowane zostało w duchu skandynawskiego minimalizmu? To wcale nie oznacza, że Twoja lampa musi być ledwo widoczna. W końcu styl skandynawski cechuje uniwersalność, dzięki której praktycznie każda lampa będzie się prezentowała pięknie i wyszukanie.

Styl skandynawski kojarzy się z metalicznymi elementami. Wyglądają one świetnie nie tylko w postaci wykończenia łóżka czy stolika kawowego, ale również lampy. Metal dodatkowo podsyca blask, jaki wydobywa się z przedmiotu i sprawia, że wnętrze spowija nietypowa łuna. Skandynawia to także drewno, które dodatkowo nadaje wnętrzu ciepła i rodzinnej atmosfery. Całość przestaje wydawać się taka zimna. Drewniana lampa doskonale komponuje się z takimi elementami, jak zwierzęce motywy czy pluszowy dywan. Zastanów sie jednak, czy Twoje wnętrze lepiej się odnajdzie w akompaniamencie ciemnego czy jasnego drewna. Jeśli nie drewno, to może wiklina? To również ciekawe rozwiązanie, które może okazać się niezwykle efektowne. Zwłaszcza, jeśli w pomieszczeniu jest więcej naturalnych elementów, które wprowadzając przytulną atmosferę. Pamiętaj, że mimo wszystko styl skandynawski cechuje minimalizm. Niech taka będzie również lampa, na którą się zdecydujesz.

(Visited 174 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *