Sprytne sposoby na powiększenie wnętrza tapetą

 

Nie od dziś wiadomo, że niewielkie wnętrza wymagają specjalnej aranżacji. Musi ona zadbać nie tylko o piękny wystrój, ale także o wrażenie przestrzeni. Jak pobawić się optyką pomieszczenia za pomocą tapety?

 

Siła tkwi w szczegółach. Często zastanawiając się nad aranżacją wnętrza, najpierw myślimy o dodatkach, które powinny się w nim znaleźć. Jednak to właśnie odpowiednio zagospodarowana baza powoduje, że uzyskasz efekt, o jakim tylko marzysz. W tym przypadku bazą są ściany, które pozwolą Ci na zabawę dekoracjami, które dodatkowo wydobędą atuty wnętrza.

  1. W cenie są pastelowe kolory. To one powodują, że wnętrze nabiera życia i ciepła. Odpowiednio zastosowane sprawią, że wnętrze wyda się nie tylko bardziej przytulne, ale także znacznie bardziej przestronne. Pastelowa tapeta może zdobić każdą ze ścian lub tylko jedną. Do wyboru masz również pastelowe tapety z delikatnymi wzorami, np. graficznymi. Bardzo modne są również delikatne złote zdobienia czy efekt drobnych kwiatuszków. Wykorzystane na pojedynczej ścianie sprawią, że przestrzeń wyda się większa niż jest w rzeczywistości.

  1. Paski na ścianie to idealny sposób, który nie tylko optycznie powiększy Twoje wnętrze, ale także może je poszerzyć czy wydłużyć. Wszystko za sprawą odpowiednio dobranego rodzaju pasków. Szerokie pasy, skierowane poziomo, sprawią że pomieszczenie wizualnie nabierze dodatkowego metrażu, a całość wyda się bardzo elegancka. Drobne paski, które kierują się ku sufitowi spowodują, że ściany wydadzą się dłuższe a przestrzeń wyższa. Paski to idealne rozwiązania do zabawy metrażem. Zdecydować możesz się na pasy ciemne, jednak w małych pomieszczeniach prawdziwym hitem będą te, które są małe widoczne i „wtapiają” się w kolorystykę reszty pomieszczenia.

  1. Geometryczne wzory pięknie prezentują się na ścianie. Dodatkowo nie potrzebują zbędnych akcesoriów, ponieważ same w sobie są już wystarczającą dekoracją. Najlepiej sprawdzą się na pojedynczej ścianie, która stanie się punktem centralnym Twojego pomieszczenia. Może być to ściana, na której znajduje się telewizor lub miejsce, przy którym stoją ulubione czasopisma i zapachowa świeca. W tym przypadku najlepszy jest minimalizm, który przy okazji wymusza dbałość o porządek. Czystość oraz geometria na ścianie powodują, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne i poukładane.
(Visited 804 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *