Styl loftowy – 5 najciekawszych fototapet

Aranżacje w stylu loft zyskują na popularności. Nic dziwnego, przestronność i minimalizm,  wpisują się w gusta najbardziej wymagających. Z drugiej strony, większość z nas lubi zdobić swoje wnętrza dodatkami, na których miło jest zawiesić wzrok. Jeśli zaaranżowałeś salon w stylu loft i szukasz interesujących zdobień, pomyśl o fototapecie.

Przygotowaliśmy dla ciebie kilka propozycji, które pięknie wpiszą się w charakter wystroju, a równocześnie wydobędą z niego nowe, interesujące, akcenty. Pamiętajcie, loft to nie tylko czerwona cegła!

m4

Chcesz, aby wzór fototapety maksymalnie odzwierciedlał stylistykę loft? Wybierz imitację cegieł, wyjątkowo mile widzianych w tym typie aranżacji. Najlepiej, aby mur maksymalnie imitował faktyczny kamień, co gwarantuje wysoka jakość wydruków. Piaskowy odcień fototapety zapewnia wnętrzu nieco ciepła, a równocześnie nie pozbawia go pewnej „programowej” surowości.

m1

Panoramy wielkich miast świetnie pasują do stylu loft. Nowy Jork świetnie komponuje się w połączeniu ze ścianą, która wykonana jest z surowej cegły. Drapacze chmur prezentują się niezwykle imponująco, zajmując przestrzeń niemal po horyzont. Nad budynkami widnieje czyste niebo. Fototapeta przyczynia się do optycznego powiększenia wnętrza, a jej czarno-biały filtr pozwala na dowolny dobór dodatków.

m5

Cegła nie musi być nudna, co więcej, może zostać największym elementem dekoracyjnym w surowym pomieszczeniu. Zniszczona cegła pozwala na zachowanie loftowego charakteru, przy jednoczesnym ożywieniu całego wnętrza. Z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie obok tej fototapety.

m2

Kolejna propozycja ilustruje wielkomiejską przestrzeń. Ponadczasowy kontrast czerni i bieli, na pierwszym planie jeden z najsłynniejszych mostów świata. Jego ciemną bryłę symetrycznie rozjaśniają światła, które widnieją także dalej, m.in. w niezliczonych oknach drapaczy chmur. Fototapeta powinna sąsiadować z jasnymi, najlepiej białymi, ścianami.

m3

Odpowiednio dobrana fototapeta doda wnętrzu głębi, a w tym przypadku doda jej tajemniczości. Ponadczasowy, kontrastowy, duet czerni i bieli został wzbogacony subtelnymi odcieniami szarości. Imitacja kamienia, który już od czasów starożytnych stanowił niezwykle cenny materiał rzeźbiarski, architektoniczny oraz budowlany. Choć w stylu loftowym marmur przegrywa z betonem i cegłą, w „papierowej wersji” sprawdza się tu wprost doskonale.

(Visited 692 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *