Tapety do łazienki – dobry wybór?

Łazienkę powinien charakteryzować ład i porządek. Nie zapominaj o funkcjonalności. Tapety łazienkowe umożliwią nie tylko elegancki wystrój, ale także odrobinę nowoczesności i koloru. Jakie tapety sprawdzą się najlepiej?

Do tej pory, w łazienkach, można było spotkać tylko płytki lub ściany, pokryte farbą. Na szczęście rozwijająca się technika, pozwoliła na nieco innowacyjności i stworzyła tapety, które idealnie nadają się do miejsc, narażonych na wilgoć i zmiany temperatury. Posiadają nie tylko walory praktyczne, ale także, pięknie wyglądają. Tapety łazienkowe pozwalają ścianie „oddychać”, dzięki czemu jest ona odporna na pleśń. Są również łatwe w codziennym użytkowaniu, ponieważ z łatwością możesz je wyczyścić. Cechuje je odporność na wszelkie detergenty.

Zaskakuje Cię, że tapeta może spełniać wszystkie wymagania, jakie sobie wymyślisz? Tapety łazienkowe świetnie się sprawdzą, pod warunkiem, że nie będą to standardowe jednowarstwowe, papierowe rolki. Nie sprawdzą się one w kontakcie z wodę czy wysoką temperaturą w pomieszczeniu. Dodatkowe zacieki, jakie spowoduje np. mydło, poskutkują przetarciami lub oderwaniem się materiału.

W takim razie, jakie tapety idealnie sprawdzą się w Twojej łazience? Z pewnością możesz zdecydować się na tapety winylowe, które pokryte są odpornym na wodę i środki chemiczne, winylem. Nie musisz się martwić o ich jakość, ponieważ spokojnie dasz radę je wyczyścić. Do wyboru są tapety płaskie, posiadające błyszczącą powłokę, co pozwoli na uniknięcie zarysowań. Tapety spieniane są zdecydowanie grubsze, dzięki czemu mogą ukryć niedoskonałości na Twojej ścianie. Tapeta może być również gładka, lub strukturalna, imitująca np. kamień lub cegły. Świetnie sprawdzi się w łazience, która ma tez posłużyć jako domowe spa. Widok kamienia, odda charakter profesjonalizmu i spokoju.

Co powiesz na tapety z włókna szklanego? Są, przede wszystkim, wodoodporne i nie straszne im uszkodzenia mechaniczne. Musisz jednak przemyśleć ich wykorzystanie i aranżację. Należą do typu tapet, które bardzo trudno usunąć ze ściany. Zastanów się, czy za jakiś czas, również będziesz na nie patrzył z przyjemnością. Jeśli już położyłeś tapetę winylową, ale Ci się znudziła, możesz ją przemalować na inny kolor. Pamiętaj jednak, że również w tym przypadku, konieczna będzie farba odporna na wilgoć.

A może by tak położyć raufazę? Co to takiego? To nic innego, jak tapeta do malowania. Składa się z dwóch, trzech warstw papieru, pomiędzy którymi znajdują się drewniane wiórki. Raufaza dostępna jest zazwyczaj w białym kolorze, aby każda następna farba mogła ją bez problemu pokryć. W tym przypadku również przyda się farba odporna na wilgoć i czyszczenie.

(Visited 318 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *