Twój przedszkolak stał się nastolatkiem, czyli o meblach, które rosną razem z dziećmi

Nie da się ukryć, dzieci w końcu rosną. Gorzej, że meble często za nimi nie nadarzają.Na szczęście producenci co rusz wymyślają nowe modele, które potrafią sprostać Twoim oczekiwaniom i rosnąć razem z dzieckiem. Jak to jest możliwe?
Mając dzieci z pewnością zdajesz sobie sprawę ile wysiłku kosztuje przygotowanie pokoju, który sprosta oczekiwaniom zarówno przedszkolaka jak także poważnego, dorosłego nastolatka. Często zmieniają się zainteresowania, ale także jego wzrost, który w pewnym momencie okazuje się kompletnie niedostosowany do jego potrzeb. Na szczęście można temu zapobiec. W jaki sposób?
Aby sytuacja, w której Twojemu dziecko już dawno stopy zaczęły wystawać za łóżko, a plecy przypominają łuk triumfalny, nie doszła do skutku, warto o tym pomyśleć już na początku urządzania pokoju dla Twojego dziecka. W końcu to właśnie wtedy masz czas na rozplanowanie przestrzeni wokół i dowolnie możesz poustawiać potrzebne meble. O ile niemowlakowi zawsze niezbędne będzie łóżeczko ze szczebelkami, o tyle przedszkolak jest już na tyle duży, że spokojnie może spać w tradycyjnym rodzaju łóżka. Zmianie ulegnie biurko, które w pewnym momencie powinno się pojawić. Na początku będzie służyło jako miejsce, w którym wspólnie z dzieckiem kolorujecie, jednak później stanie się ono jego miejscem do pracy i nauki. W tym przypadku istotny jest wybór biurko, który będzie miał rozkładany blat i nogi. Tym samym zyskasz długoletnie rozwiązanie, które też nie zepsuje kręgosłupa Twojego dziecka.
Jednak meble, które rosną razem z dzieckiem to także takie, które są odpowiednio zabezpieczone i zakonserwowane. W tym celu bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie takich materiałów, jak tapicerowane elementy np. na pufach czy stolikach, a także płyty laminowanej, która ochroni meble, takie jak półki, stół czy regał na książki. Również zastanów się nad wysokością mebli oraz półek i szafek, które się w nich znajdują. Na początek, gdy dziecko jest małe – wszystko możesz podać mu tam, jednak gdy zacznie Twój przedszkolak stał się nastolatkiem, czyli o meblach, które rosną razem z dziećmi rosną.
Warto wziąć pod uwagę rozwój dziecka i oprócz mebli postawić również na uniwersalne
wykończenie w postaci tapety na ścianie z klasycznym wzorem lub o stonowanym kolorze.
One nigdy nie wyjdą z mody.
(Visited 53 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *