Wnętrze z betonu

W industrialnych wnętrzach, bardzo ważne są ściany. Aby nadać im surowy charakter, najczęściej wykorzystywany jest minimalistyczny i zimny tynk dekoracyjny. Dzięki niemu, uzyskamy efekt betonu na naszej ścianie.

         

         Tynk dekoracyjny pozwala na szybkie uzyskanie efektu surowej powierzchni. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy łatwo się nudzą. Betonową ścianę można spokojnie przemalować. Tynkiem dekoracyjnym można wykończyć wszystkie pionowe ściany, jakie znajdują się w naszym wnętrzu. Na dłuższą metę może być to nużący efekt, ponieważ sprawia nieco muzealne lub fabryczne wrażenie. Jeśli się na niego zdecydujemy, należy przemyśleć aranżację pomieszczenia oraz dodatki, jakie w nim umieścimy. Ze względu na zimną podstawę naszego wnętrza, musimy być ostrożni przy wyborze mebli oraz pasujących do nich dekoracji. Beton fantastycznie komponuje się z takimi materiałami jak metal, szkoło czy drewno. Wykorzystywane są one często przy aranżacji loftów. Jeśli nie chcemy ryzykować, bezpiecznym rozwiązaniem będzie zastosowanie wybranego materiału na jednej ścianie. Nie przesadzimy, a jednocześnie unowocześnimy nasze „cztery kąty”. Beton dekoracyjny nadaje się również do wykończenia obudowy kominka. Zimny materiał i iskrzący się ogień, nada wspaniałego i , wbrew pozorom, ciepłego charakteru.

         Tynk dekoracyjny może być stosowany na wszystkich powierzchniach budowlanych, jakie pojawiają się na wewnętrznych ścianach, np. betonie, tynku czy płycie gipsowej. Należy jednak pamiętać, żeby podłoże było stabilne oraz suche. Zanim położymy tynk dekoracyjny wybraną ścianę należy zagruntować. Ściany, które zostaną nim pomalowane, będą zdecydowanie bardziej chłonne. Poprawi się również przyczepność oraz wytrzymałość podłoża.

         Imitacja betonu występuje w postaci proszku, który należy połączyć z wodą. Można też zdecydować się na gotową masę, barwioną na kolor betonu. W jej skład wchodzą mineralne wypełniacze, które tworzą fakturę, imitującą betonowe wżery oraz ubytki. Zaletą tynku dekoracyjnego, jest z pewnością odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz częste mycie. Może być zatem stosowany w takich miejscach, jak kuchnia czy łazienka. Zaletą jest również szybka i wygodna aplikacja. Dzięki temu, możemy samodzielnie wykończyć naszą ścianę. Tynk dekoracyjny pozwala również na zamaskowanie ewentualnych nierówności ścian.

         

(Visited 732 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *