Zawsze na czasie, czyli sposób na oryginalną łazienkę

Łazienka – miejsce, w którym odpoczywasz i regenerujesz siły na kolejne dni. To właśnie w niej miewasz najlepsze pomysły, a strony w książce nigdy nie przerzucały się tak szybko, jak podczas aromatycznej kąpieli. Do tego wszystkiego oryginalna aranżacja ścian, która sprawia, że Twoja kreatywność wzbija się na wyżyny.

Jaka powinna być oryginalna łazienka? Z pewnością powinna posiadać pewien rodzaj zaskoczenia. W końcu ma ona być nietypowa. Ważne jest jednak, aby jej oryginalność idealnie pasowała do tego, kim jesteś. W innym przypadku nietypowa aranżacja szybko się znudzi, a Tobie zamarzą się kolejne zmiany. Kiedyś łazienka była pomieszczeniem, o które nie dbało się z jakąś szczególną wyjątkowością. Obecnie jest to praktycznie najważniejsze pomieszczenie, w którym zależy nam nie tylko na jego czystości ale także na jego efektownym wyglądzie. Zastanawiamy się nad doborem wanny, ceramiki lub tapety na ścianę oraz wykończeniem podłogi. Przez głowę przewija się mnóstwo pomysłów i aż ciężko się zdecydować na coś konkretnego. Jednak, zamiast stawiać na standardowe rozwiązania, postaw na odrobinę inności. Bądź oryginalny.

Obecnie mamy bardzo szeroki wybór płytek ceramicznych zarówno na ścianę, jak i na podłogę. Marmur, kamień, marokańskie wzory, klasyczne wzory lub abstrakcyjne wykończenie. Tak naprawdę masz ogromny wybór, wszystko zależy od Twojego pomysłu i możliwości, jakie posiadasz. Te same wzory spotkasz również na tapetach, które idealnie nadają się jako wykończenie oryginalnej łazienki.

Z całą pewnością musisz się zastanowić, w jakich kolorach ma być Twoja łazienka. Wolisz wykończenie jasne, czy może ciemne? A może stawiasz na miks kolorystyczny, który pobudzi Cię do działania? Pragniesz, aby barwy Cię budziły, czy może skłaniały do głębokiego relaksu? Jeśli to drugie, zdecyduj się raczej na ciemniejsze tony. Świetnie sprawdzą się takie, które nawiązują do motywu ziemi i natury, takie jak brąz, beż, szarość czy głęboka zieleń. Bardzo modne stało się łączenie wzorów i kolor, np. bieli z szarością czy portugalskiej niebieskości z grafitową podłogą. Podaliśmy bezpieczne przykłady, jednak nie obawiaj się bawić takimi motywami, jak pepitka, szachownica czy mocno obrysowany wzór maleńkich prostokątów. Kieruj się swoim poczuciem estetyki. Jednak pamiętaj przy tym, że przearanżować samą łazienkę wcale nie jest tak łatwo.

(Visited 230 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *