Zimowe trendy 2017 – odmień swoją łazienkę

Sezon remontowy w pełni. Ekipy specjalistów zabrały się za zmiany wnętrz zgodnie z upodobaniami ich właścicieli. To przede wszystkim łazienki są miejscem, których aranżacja spędza sen z powiek. Zwłaszcza, jeśli jej gabaryty są małe lub niestandardowe.

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, o które dbamy najczęściej. W końcu powinna być czysta, ale także powinna prezentować się z pomysłem i klasą. Nic nie sprawia takiej przyjemności, jak kąpiel w akompaniamencie stylowej ceramiki czy drewnianych elementów. A może wolisz klasyczną łazienkę całą w bieli? Podpowiemy Ci, jakie są trendy na nadchodzącą zimę 2017.

  • Przede wszystkim ceramika. Nie da się ukryć, że jest to materiał, który pojawia się w praktycznie każdej łazience. Pozostaje jednak pytanie – jaką wybrać? Na szczęście pole do popisu i wyboru jest ogromne, ponieważ producenci oferują szeroki wachlarz możliwości. Ważne jest jednak, aby łazienka nie odbiegała całkowicie od wystroju pozostałych pomieszczeń. Najpiękniej prezentujące się domy i mieszkania to te, które są spójne. Zimą 2017 popularne wciąż będzie drewno, które jest ponadczasowe i chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Tak samo wygląda sytuacja kamienia czy cegły. Coraz popularniejsze są płytki z motywem marokańskim lub hiszpańskim. Pięknie podkreślą klasyczne elementy i sprawią, że całość wyda się nietuzinkowa.

  • Coraz częściej słyszy się o nietypowym rozwiązaniu, jakim jest wprowadzenie roślinności do wnętrza łazienki. Nie mówimy tu o zwykłych kwiatach doniczkowych, lecz o niesamowicie prezentującej się zielonej ścianie. Co to jest? Nic innego, jak ogród, który został umieszczony w pionowej pozycji. Doskonale komponuje się z białymi i drewnianymi płytkami zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Co pojawia się na takiej ścianie? Najczęściej wykorzystywany jest mech, który „posadzony” jest na korkowych panelach. Nie musisz się martwić o pielęgnację takiej ściany. Tak naprawdę jedynym warunkiem jest brak zbyt silnego źródła światła. Taką ścianę podlewasz… podczas kąpieli. Już nie muszą Cię denerwować zachlapania na ścianie. W tym przypadku jest to efekt ogromnie pożądany.

  • Kolejną klasyką, która pojawi się także zimą 2017 są industrialne rozwiązania. Mamy tu na myśli zarówno płytki i panele imitujące betonową ścianę, ale także jej prawdziwą – czyli betonową – wersję. Rozwiązanie jest nietypowe, dlatego nie spotkasz go w każdym domu. Tym lepiej, ponieważ to właśnie Ty okażesz się prekursorem wśród swoich bliskich.
(Visited 182 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *