Zwierze w domowych pieleszach – zorganizuj przestrzeń dla swojego pupila

Wielu z nas jest szczęśliwymi posiadaczami czworonogów. Obowiązkiem właściciela jest nie tylko dbanie zdrowia pupila, ale także zapewnienie mu odpowiedniej przestrzeni, która będzie pełniła rolę azylu. Sprawdź, jak urządzić zwierzakowi przytulny kącik.

Własna przestrzeń

Pies lub kot muszą mieć stały kącik, w którym znajdzie się ich legowisko. Nie możemy beztrosko zmieniać tej lokalizacji z powodu częstych zmian aranżacyjnych. Najlepiej żeby była ona nieco oddalona od centrum domowego życia, zapewniając okazję do spokojnego wypoczynku. Jeżeli jesteśmy posiadaczami dwukondygnacyjnego domu, legowisko dla zwierzaka możemy umieścić pod schodami.

Klatki czy akwaria niedużych zwierząt również należy umieścić z dala od źródeł hałasu i gwałtownych zmian temperatur. Z przyczyn higienicznych odradza się stawianie klatek z gryzoniami czy ptakami w kuchni. Pod klatkami warto umieścić ochronne korytka lub zamocować specjalne obudowy zapobiegające brudzeniu i niszczeniu się parkietu.

p3

Akwaria są interesującym wyjątkiem, ponieważ stanowią piękną ozdobę aranżacji. Kolorowe rybki wśród kamyków i roślin wodnych od razu przyciągną wzrok domowników i gości.

Pupil i meble

To połączenie kojarzyło się kiedyś wyłącznie ze zniszczeniami, jakie może spowodować zwierzak. Oczywiście także obecnie musimy uważać na tapety, obicia kanap i wyplatane meble, które mogą stać się obiektem nadmiernego zainteresowania pupila. Nowością są natomiast meble dla zwierząt, stworzone głównie z myślą o niedużych psach. Nietuzinkowe rozwiązania z pewnością spodobają się zwolennikom oryginalnego designu, chociaż nie ma gwarancji, że przypadną do gustu.. psom.

Bardziej swojskim pomysłem jest zaadaptowanie części mebli przeznaczonych dla ludzi na potrzeby czworonogów. Dolne segmenty ławy lub szafki na buty mogą służyć za kryjówkę dla niedużego kota lub psa. Stary fotel będzie z powodzeniem pełnił funkcję legowiska.

Naughty Dog

Ochrona urządzeń przed zwierzętami

Posiadanie zwierzaka wymusza zastosowanie pewnych rozwiązań, które zapobiegną zaistnieniu zagrożeń we wnętrzach. W przypadku ich braku w niebezpieczeństwie znajdą się nie tylko urządzenia, ale także, a raczej przede wszystkim, zdrowie i życie zwierząt.

Konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie kabli. Rozwiązań jest kilka. Można włożyć kable w tzw. peszle, czyli giętkie, plastikowe, rurki. Dodatkowo warto posmarować je substancjami o nieprzyjemnym smaku (dostępnymi w sklepach weterynaryjnych)

Jeżeli zwierzęta mają skłonność do wchodzenia na urządzenia można użyć dwustronnej taśmy klejącej, która nie zniszczy sprzętów, a zapewne zrazi zwierzaka do drapania ich.

(Visited 188 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *