Jak wykorzystać border...?

 Perfecto 2014 498011 Border ścienny Rasch 1 2 3 4 5Zazwyczaj kojarzy się go z uzupełenieniem tapet. Jeśli ściany nie są idealnie równe i z tego powodu pasy są na nieco innych wysokościach - łatwo można to zamaskować właśnie borderem. Stanowi on także stylowe wykończenie, jeśli jest odpowiednio dobrany do tapety. Niekoniecznie jednak trzeba go przyklejać na górze ściany. Równie dobrzem jeśli dekoracja ma odpowiednie wzory - będzie wyglądał przy podłodze, na środku ściany lub też jako obramowanie drzwi lub okna.
Niektóre z borderów, szczególnie te zdobione kwiatami lub pasami, można wykorzystać zarówno w pionie, jak i poziomie, co pozwala na tworzenie wielu atrakcyjnych aranżacji. Borderem można oddzielić od siebie podobne tapety ścienne, np. wykorzystując wzór na dole ściany, a jednokolorową tapetę na górę. Będzie pełnił funkcję ozdobnej listwy, a przy tym będzie idealnie pasował do tapet. Ponadto, jeśli nieumiejętnie wychodzi nam tapetowanie przy framugach drzwi, możemy je obramować bordem, tworząc osobliwą ramę, idealnie równą, a przy tym ciekawą. Podobnie można zrobić z oknami, a nawet ze zdjęciami! Jeśli jesteśmy pewni, że na ścianie chcemy mieć stałą dekorację w postaci nowoczesnego obrazu lub zdjęcia - możemy przykleić border jako ramę. Ponadto, przy podłodze, gdzie ściany są najbardziej narażone na zabrudzenia, border będzie pełnił funkcję ochronną, a przynajmniej maskującą, jeśli jest odpowiednio wzorzysty. Wreszcie - można go wykorzystać jako skromny dodatek do jednokolorowej ściany, jej jedyny ozdobny element. Z takim zamysłem powstała np. kolekcja tapet Perfecto. Prawda, że możliwości jest mnóstwo? Wystarczy odrobina wyobraźni!

Zachęcamy do zapoznania się z kolekcjami tapet z naszego sklepu i z borderami. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło "border", by mieć wgląd we wszystkie nasze propozycje!

Pozdrawiamy,
zespół Tapetuj.pl